Психолого-правові аспекти запобігання домашнього насильства

У ДонНУЕТ пройшов семінар-тренінг "Психолого-правові аспекти запобігання домашнього насильства

3 квітня 2018 року у ДонНУЕТ викладачами кафедри гуманітарних і правових дисциплін - к.пол.н. Власенко Юліаною Костянтинівною та асистентом кафедри Гігіним Олексієм Вікторовичем - був проведений семінар-тренінг "Психолого-правові аспекти запобігання домашнього насильства" для студентів 1 курсу груп МН-17, МК-17, ФІН-17 та ОО-17.

 

Метою тренінгового заняття було: 1) ознайомлення студентів з теоретичною інформацією на тему домашнього насильства; 2) представлення законодавчої бази стосовно заборони всіх форм насильства та жорстокого поводження з дітьми; 3) надання практичних порад. 

Насильство є серйозною проблемою, особливо якщо це  домашнє насильство. Дуже  часто жорстоке поводження в сім’ї та насильство, які скоюються в родині постають одним з чинником існування та поширення торгівлі людьми, провокують суїцид, наносять фізичні ушкодження, приводять навіть до інвалідності.

Спільним наказом Міністерства України у справах сім’ї, дітей та молоді, Міністерства внутрішніх справ України була затверджена Інструкція щодо порядку взаємодії управлінь (відділів) у справах сім’ї та молоді, служб у справах неповнолітніх, центрів соціальних служб для молоді та органів внутрішніх справ з питань здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї. 

Тренінг проходив в інтерактивному форматі, де були задіяні психологічні форми налаштування аудиторії до ефективного сприйняття нової інформації, використовувалася активна групова робота щодо аналізу основних положень із законодавчої бази України щодо захисту прав дітей від будь-якої форми насльства. Також студенти відпрацювали практичне вміння написання заяви від імені постраждалого/свідка ситуації насильства однією людиною над іншою. 

Тренінгове заняття пройшло у довірливій дружній атмосфері, де кожний учасник відчув себе частиною колективу, відзначив для себе основні елементи знання щодо домашнього насильства та отримав практичні рекомендації щодо попередження або уникнення факту домашнього насильства. Дякуємо всім за готовність до сприйняття нового, творчість в роботі та  дружню атмесферу під час навчання!

© 2018 ДонНУЕТ Україна. Всі права захищено

МЕТ ДонНУЕТ